Januari en februari zijn bij ZINZIZ gericht op Train de Trainer. Trainer Marte Wachter begeleidt een groep trainers (in spe) om hen te ondersteunen bij het geven van effectieve en inspirerende trainingen.
We zien dat er steeds vaker wordt gekozen voor groepsgewijs werken of het verzorgen van trainingen. Maar hoe doe je dit op een effectieve manier? Om hierin handvatten te bieden, verzorgt ZINZIZ uitdagende en inspirerende trainingen die geschikt zijn voor zowel beginnende als ervaren trainers. Tijdens de training bespreken we praktische handvatten om het willen en kunnen van anderen te faciliteren en te versterken, aan de hand van de bewezen effectieve SKILLS-methode.
Marte (trainer): ‘Het trainerschap is zo divers en er komt zoveel bij kijken, daardoor ontstaan er ontzettend mooie discussies tijdens een train-de-trainer! Soms over de methodiek maar ook over ‘kleine afwegingen’ die je als trainer maakt; ‘waarom stond jij op dat moment op? Waarom maakte je op dat moment oogcontact met die persoon? Wat is de impact van hoe de tafels en stoelen staan?’ Alles weegt mee en als die gedachte landt bij deelnemers dan zie je hele mooie dingen ontstaan.’
De deelnemers kunnen niet achteroverleunen. De trainingsdagen zijn intensief en de deelnemers gaan vooral actief aan de slag. Door te oefenen, experimenteren en vervolgens te reflecteren, leer je wat de impact is van modellen, werkvormen en technieken en hoe je deze in je eigen rol kunt inzetten.
Sofie (deelnemer): “Het is ontzettend leuk om met een diverse groep bezig te zijn met het koppelen van theorie aan praktijk. De oefeningen bieden veel kans om terug te blikken naar eigen ervaringen en vanuit een nieuw perspectief te bekijken. Er komt bij het trainen zo veel kijken, dat het fijn is om hier stap voor stap bij stil te staan.”
Tijdens de eerste twee trainingsdagen heeft de groep stilgestaan bij hun rol als trainer (facilitator) en bij groepsgewijs werken en sturen op effectieve groepsdynamiek. Ook is er aandacht besteed aan het Integratief Gedragsmodel: hoe stimuleer je het willen en kunnen van anderen? Daarnaast hebben de deelnemers praktische handvatten gekregen om dit effectiever toe te passen. Hierbij wordt ook de effectieve SKILLS-methode ingezet, waarbij de groep niet alleen een context is, maar een waardevol hulpmiddel.
Marian (deelnemer): “Kunnen en willen vormen de basis voor gedragsverandering en daarmee ook voor het train-de-trainer programma. Aan de hand van praktijkvoorbeelden, theoretische inzichten, humor en vertrouwen zijn we aan de slag gegaan. Met een schat aan kennis, vaardigheden en nieuwe inzichten stap ik elke trainingsdag weer vol inspiratie de deur uit!”
In de volgende trainingen gaan we hiermee verder. We kijken ernaar uit om samen verder te leren, te groeien en onze vaardigheden als trainers te versterken. Op naar de volgende sessies!